Aiemmat hallitukset

Suomen selkäkirurgiyhdistyksen hallitukset perustamisvuodesta 2001 lähtien:

22.11.2001 operatiivisten päivien yhteydessä perustettiin Suomen selkäkirurgiyhdistys ry (SSKY). Perustamiskokouksessa olivat läsnä Jyrki Kankare (HUS), Heikki Kinnunen (HUS), Esa Kotilainen (TYKS), Timo Kumpulainen (OYS), Timo Laine (Orton), Teija Lund (Orton), Ilkka Marttinen (TaYS), Juhani Merikanto (TaYS), Marko Neva (TaYS), Raimo Niskanen (P-HKS), Juha Pohjola (HUS), Kimmo Vihtonen (TaYS) ja Markku Vornanen (HUS).

SSKY rekisteröitiin Pantti- ja Rekisterihallituksen ylläpitämään yhdistysrekisteriin kuitenkin vasta 27.8.2004.


Siitä lähtien yhdistyksen rekisteröidyt hallitukset ovat olleet seuraavat:

27.8.2004 - 24.11.2005 Puheenjohtaja (Pj) Jyrki Kankare, varapuheenjohtaja (vpj) Timo Kumpulainen, sihteeri (siht) Teija Lund, rahastonhoitaja (rah) Esa Kotilainen, jäsen Juha Pohjola, jäsen Kimmo Vihtonen

24.11.2005 - 8.11.2006 Pj Jyrki Kankare, vpj Timo Kumpulainen, siht Marko Neva, rah Esa Kotilainen, jäsen Juha Pohjola, jäsen Timo Yrjönen

8.11.2006 – 23.11.2007 Pj Jyrki Kankare, vpj Timo Kumpulainen, siht Marko Neva, rah Timo Yrjönen, jäsen Juha Pohjola, jäsen Olli Korkala

23.11.2007 - 27.11.2008 Pj Jyrki Kankare, vpj Antti Ronkainen, siht Marko Neva, rah Timo Yrjönen, jäsen Juha Pohjola, jäsen Olli Korkala

27.11.2008 – 12.11.2009 Pj Marko Neva, vpj Antti Ronkainen, siht Jyrki Salmenkivi, rah Timo Yrjönen, jäsen Pirkka Mäkelä, jäsen Antti Puntala

12.11.2009 – 25.11.2010 Pj Pirkka Mäkelä, vpj Antti Ronkainen, siht Jyrki Salmenkivi, rah Antti Puntala, jäsen Timo Laine, jäsen Ilkka Marttinen

25.11.2010 – 24.11.2011 Pj Pirkka Mäkelä, vpj Antti Ronkainen, siht Jyrki Salmenkivi, rah Antti Puntala, jäsen Timo Laine, jäsen Ilkka Marttinen

24.11.2011 – 22.11.2012 Pj Timo Laine, vpj Liisa Pekkanen, siht Ilkka Marttinen, rah Antti Puntala, jäsen Pirkka Mäkelä, jäsen Tom Asklöf

22.11.2012 – 21.11.2013 Pj Timo Laine, vpj Liisa Pekkanen, siht Ilkka Marttinen, rah Antti Puntala, jäsen Tatu Koskelainen, jäsen Tom Asklöf

21.11.2013 – 27.11.2014 Pj Liisa Pekkanen, vpj Tom Asklöf, siht Ilkka Marttinen, rah Antti Puntala, jäsen Tatu Koskelainen, jäsen Heikki Österman

27.11.2013 – 26.11.2015 Pj Liisa Pekkanen, vpj Tom Asklöf, siht Heikki Österman, rah Katri Pernaa, jäsen Tatu Koskelainen, jäsen Tuukka Porkka

26.11.2015 – 17.11.2016 Pj Tom Asklöf, vpj Teija Lund, siht Heikki Österman, rah Katri Pernaa, jäsen Tatu Koskelainen, jäsen Tuukka Porkka

17.11.2016 – 16.11.2017 Pj Tom Asklöf, vpj Teija Lund, siht Jarkko Halme, rah Katri Pernaa, jäsen Janek Frantzén, jäsen Tuukka Porkka

16.11.2017 – 15.11.2018 Pj Teija Lund, vpj Pietari Kinnunen, siht Jarkko Halme, rah Heikki Mäntymäki, jäsen Janek Frantzén, jäsen Jari Siironen

15.11.2018- 13.11.2019 Pj Teija Lund, vpj Pietari Kinnunen, siht Jarkko Halme, rah Heikki Mäntymäki, jäsen Janek Frantzén, jäsen Jari Siironen

13.11.2019 – 18.11.2021 Pj Jari Siironen, vpj Mikko Kauppinen, siht Jarkko Halme, rah Heidi Lehtokangans, jäsen Juho Hatakka, jäsen Mikko Rautia, Member at large Janek Frantzén


18.11.2021 - Pj Jari Siironen, vpj Mikko Kauppinen, siht Sini Karkkola, rah Heidi Lehtokangans, jäsen Juho Hatakka, jäsen Mikko Rautia, Members at large; Janek Frantzén ja Jarkko Halme